Matcha Çayı Koicha
Matcha Çayı Koicha
549 TL

Klorofil oranı yüksek çay bahçelerimizden ürettiğimiz Matcha çayı içecek olarak tüketilebileceği gibi birçok gıdaya katılarak da tüketilebiliyor..

Etiketler :

En Yeşil Gıda Sanayii olarak Japonya'nın meşhur çayı olan Matcha Çayını ülkemizde, çayın memleketi Rizemizde üretmeyi başardık. Ürünümüzün adı Karadeniz Matcha. Klorofil oranı yüksek çay bahçelerimizden ürettiğimiz Matcha çayı içecek olarak tüketilebileceği gibi birçok gıdaya katılarak da tüketilebiliyor. Rizeli genç girişimciler olarak ürettiğimiz Karadeniz Matcha çayını içecek olarak tüketmenizi ve birçok gıdada denemenizi tavsiye ediyoruz. 

Tadını, rengini ve kokusunu Rize'mizin eşsiz tabiatından alan Karadeniz Matcha özellikle içimlik olarak ve mutfak ürünlerinde harika sonuçlar veriyor. Klorofil değeri yüksek çay bahçelerindeki en güzel yaprakların tamamen elle toplanmasıyla birçok zahmetli aşamadan geçirerek hiçbir katkı maddesi katmadan ürettiğimiz Karadeniz Matcha fincanlarınıza ve gıdalarınıza şifa katacak. 

Düzenli Kullanımlarda Karadeniz Matcha Çayının Faydaları Nelerdir?

 

1)       Gölgede bekletilerek klorofil ve antioksidan deposuna dönüştürdüğümüz Karadeniz  Matcha çayı zengin içeriğiyle yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

2)       Antioksidan oranı yeşil çaya oranla kat kat fazla olan Karadeniz Matcha detox etkisi yaparak vücuttaki zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur.

3)       Kateşinler açısından zengin olan Karadeniz Matcha çayı antikansorejen etkiye sahip özel bir çaydır. Dünyada yapılan araştırmalara göre Matcha çayı içeriğindeki polifenoller sayesinde prostat, mesane ve meme kanseri gibi birçok kanserin ortaya çıkmasını önlediği görülmüştür.

4)       Özellikle diyet sektöründe yaygın olarak kullanılan Matcha çayı, yeniden oluşacak olan yağ hücrelerini durdurup yağ yakım oranını artırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre metabolizma hızını önemli ölçüde artıran Matcha çayı ideal bir diyetle birlikte sağlıklı kilo kaybına yardımcı oluyor.

5)       Kökeni Japon tarihine dayanan bu mükemmel çayı yıllar önce Japon samuraylar enerji kazanmak için kullanıyordu. Sabahları içilen bir fincan Karadeniz Matcha çayı güne enerjik başlamanıza yardımcı oluyor.

6)       Karadeniz Matcha Çayı  diğer çaylara oranla, beyinde yer alan alfa dalgalarını tetikleyen aminoasitlerden olan L-teanin bakımından zengindir. Dopamin ve serotonin salımını artıran L-teanin sayesinde Karadeniz Matcha çayı hafıza ve konsantrasyon oranını artırmaktadır.

7)       Karadeniz Matcha Çayı düzenli olarak tüketildiğinde kan şekerini dengeleyici etkiye sahiptir. 

 

KARADENİZ MATCHA A KALİTE VE KOİCHA ARASINDAKİ FARK NEDİR

A Kalite ve Koicha arasındaki fark sadece ambalajdan ibaret değildir. Her iki üründe yer alan Karadeniz Matcha Çayının hammaddesi de Rizemizin bereketli topraklarında yetişen yaş çay filizleridir. Bununla birlikte Koicha için tercih ettiğimiz çay filizleri gölgede bekletilmiş çay yapraklarıdır. Bunun için Koicha türü matchamızın klorofil ve antioksidan değeri daha fazladır.  Bir diğer fark ise öğütülme aşamasında Karadeniz Matcha Koicha daha uzun süre öğütülür, yani parçacık boyutu çok daha küçüktür, dolaysıyla yoğunluğu fazladır. Bununla birlikte sıradan siyah çay için yaş çay yaprakları çay makası denen aletle toplanırken bizim her iki tür matchamız için seçtiğimiz özel yaş çay yapraklarını Rizeli çay çiftçilerimiz bizim için elle toplar. Bol sağlıklı ve matchalı günler dileriz.