İletişim

Adres

665. Sk. No:30/4 Hilal Mah. Çankaya İzmir

Nane Limon

Nane Limon

Menşei: Türkiye

İngilizce Adı: Mint & Lemon

 

Nane&Limon Çayı Nedir?

Kurutulmuş nane ve kuru limon dilimlerinin birlikte harmanlandığı Nane Limon, içerdiği C vitamini ile harika bir kış çayı alternatifidir. Oldukça lezzetli mayhoş tadı ile bu karışım, soğuk günlerde içinizi ısıtacak keyifli bir seçim olacaktır. Özellikle kış aylarında, aşırı halsizlik, stres ya da bitkinlik gibi durumlarda vücut için oldukça etkili olan nane limonu elbette her mevsim tüketmek de mümkündür.

Nerelerde Kullanılır?

Bol C vitamini içerdiği aşikar olan limon dilimlerinin nane ile uyumu, beraberinde getirdiği lezzetin yanı sıra, bu harmanı cezbedici bir kış çayı haline getirir. Ferahlatıcı bitkilerden meydana geldiği için soğuk bitki çayı aroması için de kullanılır. Yazın sularınızı serinletmek için bu çayı demleyip dondurarak buz küpleri oluşturabilirsiniz.

 

Nane Limon Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

Çayı dinlendirilmiş sıcak içme suyu içerisinde 4-6 dakika arası demlemek ideal olacaktır. Nane limon, limonun ekşi tadını dengelemek ve tatlandırmak için bal ile karıştırılabilir. Dilerseniz oldukça ferahlatıcı olan bu çayı soğutarak da tüketebilirsiniz. Bol C vitamini içeren karışımı soğuk kış aylarında kış çayı olarak tüketmeniz de mümkün.