İletişim

Adres

665. Sk. No:30/4 Hilal Mah. Çankaya İzmir

Güllü Yeşil Çayı

Güllü Yeşil Çayı

Menşei: Türkiye

İngilizce Adı: Rose Green Tea

Güllü Yeşil Çay Nedir?

Bu klasik karışım, ismi rahatlatıcı bitki çayları arasında sık sık geçen yasemin ve antioksidan deposu içeceklerin başında yer alan yeşil çayın birleşiminden oluşur. Yatıştırıcı ve aromatik bir kokuya ve yumuşak bir içime sahiptir. Doğal yeşil çay yapraklarının tüm faydalı etkilerini gösteren ve pembe gül yapraklarının hoş kokusunu içeren bu harman, bedeninizi gevşeterek günün yorgunluğunu ve stresinizi atmanızı sağlayacaktır.

 

Nerelerde Kullanılır?

Bilindiği üzere birçok bitki çayı vücudu rahatlatmaya ve ruhu dinlendirmeye yardımcı olur. İçerdiği özel bileşenler sayesinde sakinleştirici ve yatıştırıcı bir rol oynayan yeşil çay da bedeni dinlendiren rahatlatıcı bir çay olarak tüketilebilir. Limonata yapımında yeşil çay ve yasemin kullanılabilir. Aynı zamanda soğuk çay olarak da tüketilebilir. Dilerseniz kek ve kurabiye hamurlarınıza sıvı malzemeleri eklerleken bir miktar karıştırarak aroma olarak kullanabilirsiniz.

 
Güllü Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

Her iki bitki de çok yüksek sıcaklıklarda demlenmemeli, kaynadıktan sonra yaklaşık olarak bir dakika boyunca dinlendirilmiş içme suyunda hazırlanmalıdır. Bu yöntemle bitki çayınızın aromalarını kaybetmemesini ve tadının acılaşmamasını sağlayabilirsiniz. Dinlendirilmiş sıcak suda güllü yeşil çay karışımını 4-5 dakika kadar bekletmeniz ideal bir demlenme için yeterli olacaktır.

Dilerseniz çayınızı bal, limon, tarçın gibi içeriklerle tatlandırabilir, sıcak tüketebileceğiniz gibi soğutarak da içebilirsiniz. Rahatlatıcı etkilere sahip olan bu karışım günün her saatinde tüketilebilir. İçinde bulunan yoğun kafein sayesinde bedeninize enerji vererek sizi uyanık tutacağı için  yoğun bir iş gününün sabahında veya günün yorgunluğunu atmak adına akşamları içebilirsiniz.