İletişim

Adres

665. Sk. No:30/4 Hilal Mah. Çankaya İzmir

Aşk Çayı

Aşk Çayı

Menşei: Türkiye

İngilizce Adı: Love Tea

Aşk Çayı Nedir?

C vitamini yönünden zengin kış bitkileri içeren  Aşk Çayı, aynı zamanda kış aylarında içinizi ısıtacak bir lezzet şölenidir. Bitkisel Çaylar ailesindeki her ürün gibi,  katkısız bir lezzet sunan bu aşk çayı da bedeninize iyi gelecek.

Nerelerde Kullanılır?

Zengin içeriğiyle yağmurlu günlerin, sonbahar ve kış aylarının romantik ambiyansına uyum sağlayan bu özel karışım, soğuk havalarda damağınızın aradığı lezzet olmaya adaydır. Elma ve tarçın klasiğinin bir araya getirildiği bu çay, tarçınlı zencefilli kurabiyelerinizle mükemmel bir ikili olabilir. Kırmızı rengiyle doğal renklendirici olarak kullanılabilir, içeriğindeki hoş bitkiler sayesinde sunumlarda dekor olarak kullanılabilir.

Aşk Çayı Nasıl Kullanılır?

Aromalı meyveler, nar çiçeği, portakal kabuğu ve tarçın gibi kış elementleriyle donatılmış Aşk Çayı günde iki üç bardak tüketilebilir. Dilerseniz tatlandırmak için bal ekleyebilir, içerisine limon sıkarak tazeliğini ve C vitamini yoğunluğunu arttırabilirsiniz.

Bitkisel çaylar demlenirken acılaşmaması adına kaliteli bir içme suyunun kullanılması ve suyun kaynadıktan sonra 1 dakika kadar dinlendirilmesi önerilmektedir. Bu özel çay için demleme süresi 4-6 dakikadır.