İletişim

Adres

665. Sk. No:30/4 Hilal Mah. Çankaya İzmir

Sultan Çayı

Sultan Çayı

Menşei: Türkiye

İngilizce Adı: Sultan Tea

Sultan Çayı Nedir?

Çok sayıda lezzetli ve faydalı bitkinin ve meyvenin bir araya getirildiği Sultan Çayı sultanlara yaraşır değerli içeriğiyle özel olarak harmanlanmıştır. Seylan çayının hafif aromasına yakışacak ekşi meyve ve bitkilerle tatlandırılan bu mayhoş karışım, oldukça keyifli bir çay saati vadetmenin ötesinde, soğuk günler için kış çayı niteliğindedir. Özenle seçilerek bir araya getirilen değerli bitkilerden oluşan bu sade ve görkemli harman, size kendinizi özel hissettirir.

Nerelerde Kullanılır?

Sıcak ve soğuk olarak tüketilen bu çay soğuk çay ve şerbetlerde kullanılabilir. Mayhoş tadı sayesinde tatlılarla, tarçınlı zencefilli kurabiyelerinizle hoş bir uyum yakalayabilir.

Çok değerli ve sultanlara layık bir bitki olarak yeşil kakule, portakal ve kuşburnu antioksidan ve C vitamini deposudur. İçeriğindeki C vitamini bedeni kışa hazırlayarak, vücut direncinin düştüğü soğuk aylarda bir koruma kalkanı oluşturarak kış çayı etkisi görür.

 

Sultan Çayı Nasıl Kullanılır?

Seylan çayının çeşitli aromalarla renklendiği bu zengin karışımı kaynamış içme suyunda 4-6 dakika arası bekleterek demleyebilirsiniz. Daha uzun süre demlemeniz çayınızın aromasını artıracaktır; ancak tadının acılaşmaması için kontrollü olmanızda fayda vardır.

Soğuk günlere hazırlayan içeriği sayesinde kış çayı olarak tüketebilirsiniz. Dilerseniz bal ile tatlandırabilir, soğutarak da tüketebilirsiniz. Sultan Çayı uyumadan önce içildiği takdirde seylan çayı ve yaseminin içinde bulunan kafein sebebiyle uykuya dalmayı güçleştirebilir.