Stevia , Sigarayı Bırakmak İçin Şeker Otu Tüketin
Stevia
32 TL

Baharatlar, Bitkisel Çaylar, Bitkisel Macunlar, Bitkisel Yağlar, Şifalı Bitkiler.

Kategori : Baharatlar
Etiketler : şeker diyabet
Şeker Otu – Stevia Bitkisi Hakkında Önemli Bilgiler
Şeker Otu Nedir? Şeker Otu Bitkisi Paraguay menşeli Stevia isimli bir bitkidir. Yapılan araştırmalar diyabet hastaları için bir umut olduğunu ortaya çıkardı. Şeker otu tohumunu nasıl bulabileceğinizi ve şeker otunun yetiştiriciliğini sizlere anlatacağız. Türkiye’e ise Rize çevresinde deneme amaçlı ekimi başarıyla yapılmıştır.  Dünya’da kullanımı her geçen gün kat kat artan Stevia bitkisi ( şeker otu )’nin şu an 5 milyar dolarlık bir pazarı bulunmakta.
 
Fabrikasyon işlemlerden geçtikten sonra şekere oranla 300-400 kat daha tatlandırıcı özellik kazanabiliyor. Ancak sıfır kalori ve sıfır proteini içeren Stevia bitkisi  Asrın Bitkisi olarak belirtiliyor.
 
Stevia bitkisi/ Şeker Otu bitkisi diyabet, hipertansiyon ve obezite tedavisi için mükemmeldir. Ayrıca sigarayı bırakmak için kullanılabilir. Şeker otu, doğal bir tatlandırıcıdır. Dilde ki tat alma hücrelerine %400 tatlıymış gibi hissettirir fakat içinde hiç şeker ihtiva etmez. Bu nedenle şeker otu diyabet hastaları tarafından yoğun olarak kullanılır.
 
Sigarayı Bırakmak İçin Şeker Otu Tüketin
 
Sigarayı bırakmak istiyorsunuz ama kilo almaktan korkuyorsunuz. Şeker otu imdadınıza yetişecektir. Şeker otu bitkisinin sigarayı bırakmaya yardımcı özelliği genellikle bilinmez. Nikotin isteğinizi azaltır ve sigarayı bırakmanızda yardımcı olur. Ayrıca kilo almanızı önlemede etkilidir.
 
Şeker otu nasıl tüketilir? Yapraklarını kurutarak ya da çiğ tüketebilirsiniz. Kurutulmuş yaprakları bir havan yardımı ile toz haline getirip istediğiniz içecek ile kullanabilirsiniz.
 
Şeker Otu Faydaları (Stevia Bitkisi Faydaları)
 
Şeker otu cildi besler,sıkılaştırır ve kırışıklıkları düzeltir.Cilt bakımı için bir maske olarak da kullanılabilir.
Dermatit etkisi sayesinde sivilcelere iyi gelir ve sivilceleri azaltmak için kullanılabilir.
Şeker hastalığı(diyabet) tedavisinde yardımcı rol oynar.
Yüksek tansiyon hastalarına iyi geldiği bilinmektedir.
Kabızlık, depresyon ve asabiyete karşı iyi etkileri olduğu gözlemlenmiştir.
Bağırsak ve mide florasını korur.
Asit alkali dengesini sağlar ve korur.
Bilinen ve rastlanılan herhangi bir yan etkisi yoktur.
Şeker Otu’nun Zararları ?
Stevia Bitkisi‘nin yan etkileri çok az olup yapılan araştırmalarda erkeklerde kısırlığa neden olabileceği belirtilmiştir.