İletişim

Adres

665. Sk. No:30/4 Hilal Mah. Çankaya İzmir

Değirmen Kapak Karışık Karabiber

Değirmen Kapak Karışık Karabiber

Menşei: Türkiye

İngilizce Adı: Mixed Pepper, Mixed Peppercor

Net 170 gr 

Koli İçi / Pcs in Box: 32 Adet / Pcs

Karabiber, Beyazbiber, Kırmızı Karabiber, Yeşil Karabiber den oluşan bir karışımdır..

Karışık Tane Biber Nedir?

Karışık tane biber; siyah, beyaz, yeşil ve kırmızı tane biberin, görsel, aroma ve lezzet açısından büyüleyici birlikteliğiyle, yemeklerinize sihirli bir dokunuş katması için harmanlanması sonucu oluşmuştur.

Karabiberin kullanıldığı her yemekte alternatif olarak kullanılabilir. Lezzetine ek olarak biberin tane olarak öğütülmeden eklendiği yemeklerde harika görüntüsü nedeniyle de gurme ustalar tarafından tercih edilmektedir.

Siyah, yeşil ve beyaz tane biberler, aynı kökenden gelen, sofraya gelme sürecinde doğal yollardan farklı renk alan tanelerdir. Doğada yeşil çiğ taneler olarak bulunan biber, rengini koruması için dondurularak kurutulduğundan yeşil, doğal süreçte dondurulmadan kurutulduğunda siyah, dalında kurutulduktan sonra su ile havuzlama işlemi görmesi sonucunda beyaz renk almaktadır.

Kırmızı taneler ise Brezilya’nın “Schinus terebinthifolius” adı verilen bitkisinin meyveleridir. Bu taneler,tane biberin tüm özelliklerini taşımasının yanında, tane bibere kıyasla daha tatlı ve meyveli bir aromaya sahiptir.